vzdělávací kurzSlavíme! Centrum v Náchodě otevřeno!

Máme velký důvod k oslavě, podařilo se nám rozšířit služby v Náchodě, a i zde otevřít centrum duševního zdraví.

Díky centru zlepšíme kvalitu podpory osob s duševním onemocněním v celém okrese Náchod. Je to velká věc! Centrum funguje od 1.6. 2023, jeho slavnostní otevření se odehrálo 20. 6. 2023.

Na vznik centra jsme hrdí, i proto, že: vzniklo v době, kdy je Reforma psychiatrické péče – zejména ze strany Ministerstva zdravotnictví České republiky – v útlumu, protože ministerstvo neposkytuje projektovou podporu, která přinášela finance pro otevření center.

„Je potřeba si uvědomit i to, že stát se v Národním akčním plánu pro duševní zdraví zavázal k podpoře vzniku 100 center duševního zdraví do roku 2030, ale nekoná. Nechtěli jsme se vzdát, chceme naplňovat poslání reformy, a proto jsme o finanční podporu požádali Královéhradecký kraj i města z okresu Náchod,“ vyjádřil se náš pan ředitel Petr Pavlíček,

Tento odvážný krok vyšel

Kraj podpořil vznik centra částkou 1,7 milionů korun. Finanční dar poskytla také města: Náchod, Nové Město nad Metují, Jaroměř, Červený Kostelec, Hronov, Česká Skalice, Police nad Metují, Broumov a Teplice nad Metují. Všem děkujeme!

Více se dozvíte v naší tiskovce ZDE.