vzdělávací kurzNaše peer pečovatelka získala Duhové křídlo

Už jedenáct let pořádají Pardubický kraj a Národní rada osob se zdravotním postižením Pardubického kraje slavnostní večer spojený s oceněním těch, kteří pracují v sociálních službách a ve prospěch osob se zdravotním postižením.

Nejvyšším oceněním je takzvané Duhové křídlo, keramický kachel od sochaře Miroslava Chaloupky se symbolem andělského křídla v pestrých barvách, tak, jako jsou pestré příběhy, které přináší život.

„Stále se přesvědčujeme, že sociální služby by se neobešly bez takzvaných srdcařů, ať už to jsou zaměstnanci, dobrovolníci, filantropové nebo celé dobře vedené organizace. Všichni tito lidé by si zasloužili ocenění,“ uvedl radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

Tento rok zamířilo Duhové křídlo i k nám. Radní Pardubického kraje Pavel Šotola předal zvláštní cenu Lence Kořínkové.

A proč právě naší Lence? Lenka pracuje v našem Středisku v Chrudimi jako peer pečovatelka. Již více než pět let s velkým zájmem a nasazením věnuje profesionální pomoci rodičům a dalším rodinným příslušníkům lidí, kterým do života vstoupilo duševní onemocnění. V roce 2014 založila na Chrudimsku svépomocnou skupinu pro rodiče a rodinné příslušníky. O skupinu byl takový zájem, že před čtyřmi lety vznikla skupina druhá a nyní Lenka pomáhá za podpory Pardubického kraje „rozběhnout“ také další skupiny v ostatních okresech Pardubického kraje.

GRATULUJEME! JSME NA LENKU PYŠNÍ!