Centrum duševního zdraví Pardubice Centrum duševního zdraví Hradec Králové Individuální projekty Hradec Králové Individuální projekty Pardubice podporují nás podpořte nás

Týdny
pro duševní zdraví
Východní Čechy

Lidé se tématu duševního onemocnění bojí, nepřijímají je, mají mnoho předsudků a představ, které nejsou pravdivé. To samo o sobě znepříjemňuje život nemocných a často vede k bludnému kruhu hospitalizací a další stigmatizace. Jedině otevřená diskuse, osvěta a cílené podávání informací může zlepšit pozici a vztahy duševně nemocných v přirozené komunitě. Tomu slouží akce pod hlavičkou Týdny pro duševní zdraví - východní Čechy.

 

Týdny pro duševní zdraví – východní Čechy působí na veřejnost, aby neodsuzovala duševně nemocné. Podporuje lidi v tom, aby se nebáli své potíže přiznat sami sobě, aby se nebáli vyhledat pomoc, a aby věděli, kde pomoc mohou najít. 

Hlavním pořadatelem Týdnů pro duševní zdraví – východní Čechy je spolek Péče o duševní zdraví.

 

PROGRAM TDZ 2019

24. ročník Týdnů pro duševní zdraví ve východních Čechách se uskutečnil v období od 11. září do 24. října 2019.

Zařívací akce TDZ se uskutečnila 11. 9. v Předhradí, kde jsme si zahráli Turnaj v pétanque na podporu duševního zdraví.
Slavnostní zahájení Týdnů pro duševní zdraví se konalo 16. 9. v Tyršových sadech v Pardubicích, na kterém zahrála kapela Donrtvert.

V Královéhradeckém kraji Týdny pro duševní zdraví odstartovaly o měsíc později, konkrétně 7. 10. Slavnostním zahájením s promítáním filmu Bylo jednou jendo město bláznů v Bio Centrál v Hradci Králové.
Celý program Týdnů pro duševní zdraví uzavřel koncert Cella pro duši v podání profesionálního hudebního tělesa Praque cello quartet v Náchodě 24. 10. 2019

Kompletní program naleznete v naší programové skládačce - program Pardubický kraj + program Královéhradecký kraj.

Veškeré dění TDZ můžete neustále sledovat na facebooku Týdny pro duševní zdraví - východní Čechy, kam přinášíme aktuální informace. 

Tisková zpráva o Týdnech pro duševní zdraví ke stažení zde.

 

Co vše jste mohli na TDZ 2019 zažít reportuje krátké video.

TDZ 2018

Týdny pro duševní zdraví 2018 se uskutečnly v období září a října, konal se jejich již  23. ročník.

Jejich program odstartoval Turnaj v pétanque na podporu duševního zdraví v Hlinsku 4. 9. 2018 a ukončila jej beseda MUDr. Martina Hollého s názvem Co se děje v psychiatrii ve Svitavách 19. 10. 2018. Celý program si můžete prolistovat v naší programové skládačce - programová skládačka Pardubice + programová skládačka Hradec Králové.

 

Veškeré dění kolem TDZ můžete neustále sledovat na facebooku Týdny pro duševní zdraví - východní Čechy, kam přinášíme aktuální informace. Taktéž na něm můžete zhlédnout fotografie z jednotlivých akcí a krátké video z jejich průběhu. Taktéž jsme pro Vás připravili ohlednutí za akcemi v podobě Bulletinu Týdnů pro duševní zdraví východní Čechy 2018. Přečíst Bulletin a zhlédnout video můžete i přímo zde  ↓ 

 

         

SPONZOŘI A PARTNEŘI

Děkujeme všem sponzorům a partnerům, kteří se podílejí na realizaci Týdnů pro duševní zdraví východní Čechy 2019

 

        
       
   

   
       
   

        
         
     

Naše
pobočky

Péče o duševní
zdraví, z. s.

Bělehradská 389
530 09 Pardubice

T: +420 466 400 116
E: info@pdz.cz
IC: 64 24 22 18

AKTUALITY

20. 05. 2020

Přečtěte si, jak probíhala a co přinesla návštěva vzácného hosta z Irska, Padraiga O´Beirna, oblastního ředitele ošetřovatelství Cavan Monaghan Mental Health Services v Hradci Králové. 

číst více

19. 05. 2020

Prosíme, hlasujte pro náš projekt ZAČÍNÁME OD PODLAHY a podpořte tak vznik Centra duševního zdraví v Chrudimi.

číst více

14. 05. 2020

Jak vypadá práce sociálních a zdravotních pracovníků Centra duševního zdraví? - Pusťte si video

číst více

zobrazit starší novinky