Individuální projekty Hradec Králové Individuální projekty Pardubice podporují nás podpořte nás

Podrobnosti
aktuality

31. 01. 2022

Náš pobočný spolek Výměník má nové vybavení díky podpoře z Pardubického kraje

Dlouhodobá podpora sociálního podnikání a sociálních služeb ze strany Pardubického kraje umožňuje sociálním podnikům zlepšovat své služby. Jedním z podporovaných podniků je i organizace Péče o duševní zdraví – Výměník, z.s., ve kterém pracovníci získali nové vybavení do všech provozů sociálního podniku.

Výměník zefektivnil práci v chráněné dílně pořízením profesionálního šicího stroje. Nově vybavil i technickou dílnu a rozšířil tak nabídku o truhlářské práce. V kavárně proběhla kompletní výměna chladících zařízení a povedlo se rozšířit prodej nového produktu o zmrzlinu.

Sociální podnik založila v roce 2000 jako svůj pobočný spolek organizace Péče o duševní zdraví, z.s. Sociální firma Výměník rozvíjí pracovní a sociální dovednosti lidí se zdravotním znevýhodněním, zejména lidí se zkušeností s duševním onemocněním. Nabízí jim uplatnění formou chráněných pracovních míst, pomáhá jim v integraci a uplatnění ve společnosti, nově také nabízí formou tranzitního programu podporu při vstupu na volný trh práce.

„Profesionální vybavení truhlárny: formátovací kotoučová pila umožňuje přesné dělení plošného materiálu a dřeva, spodní frézku s odsavačem pilin využijeme k výrobě dřevěných profilů pro účely odborných oprav dětských průlezek a vybaveni hřišť,“ vyjádřil se vedoucí technické dílny Jan Liška.

Výměník provozuje jako jednu ze svých aktivit chráněnou šicí dílnu, ve které realizuje dlouhodobé zakázky pro firmy, i příležitostné zakázky pro veřejnost. Realizovány jsou zakázky v oborech šití, oprav oděvů, kompletací, služby úklidů a praní a žehlení. Dílna je nyní posílena o pomocníka v podobě profesionálního šicího stroje.

Díky podpoře Pardubického kraje v roce 2021 také kavárna Café Robinson kompletně obnovila své chladící zařízení. Novinkou v tomto roce je prodej zmrzliny a s tím související nákup mrazícího pultu. Díky tomuto nákupu získali zaměstnanci kavárny novou dovednost a kavárna atraktivní produkt. Firma se nákupem nového vybavení stává konkurenceschopnější a udržitelnost je ve všech provozech významně posílená.

Naše
pobočky

Péče o duševní
zdraví, z. s.

Bělehradská 389
530 09 Pardubice

T: +420 466 400 116
E: info@pdz.cz
IC: 64 24 22 18

AKTUALITY

30. 06. 2022

Prohlédněte si naši výroční zprávu za rok 2021.

číst více

23. 06. 2022

Slavíme úspěch na Burze filantropie. 

číst více

20. 06. 2022

Opět prosíme o pomoc při hlasování v Burze Filantropie.

číst více

zobrazit starší novinky