Individuální projekty Hradec Králové Individuální projekty Pardubice podporují nás podpořte nás

Podrobnosti
aktuality

03. 02. 2021

Přinášíme vám příběh z naší práce. Přečtěte si o tom, jak jsme dali dohromady dva lidské osudy.

 

DALI JSEM DOHROMADY DVA LIDSKÉ OSUDY


Klient Mirek je pracovitý, rád by se staral o zahradu, avšak žije na ubytovně a svoji pracovitost nemá kde uplatit. Klient Petr má vesnický dům a zahradu, o kterou se v důsledku své nemoci nezvládá starat. A tak naše sociální pracovnice daly hlavy dohromady a následně i oba pány, kteří se domluvili, že Mirek bude k Petrovi chodit na brigádu.

Panu Mirkovi se v létě při prvním pohledu na zanedbanou zahradu a vybavení rozzářily oči radostí a vše začal dávat postupně „do pucu.“ Zvládl posekat, posbírat a roztřídit odpad, opravit udírnu či ohniště. V domě opravit rozbitý odpad, nedovírající dveře atd. Mirkova přítomnost, pracovitost a vřelá povaha pomohli mimo to zlepšit sousedské vztahy a jeho aktivita motivovala i Petra k pomoci s tím, na co stačí.

Z výpomoci a brigády se postupem času stalo přátelství. A v rámci toho Petr dokonce v adventním čase Mirkovi navrhl, aby u něho pobyl na Vánoce. Mirka pozvání nesmírně potěšilo, a tak společně strávili příjemné svátky. Mirek nakonec zůstal 5 dní. Upravil si v horním patře malý pokojík s kamínky. A jak to tak u Mirka bývá, nezahálel. Mezi svátky se společně pustili do velkého úklidu vnitřních prostor. Sociální pracovnice to nemohla po Vánocích v domě ani poznat.

Máme obrovskou radost, že oba pánové z navázané spolupráce výrazně profitují. Pan Petr je rozmluvený, více aktivní a usměvavý. Pan Mirek má kde uplatnit svoji pracovitost a nesouží ho samota na ubytovně. A k tomu navíc na Vánoce nezůstal ani jeden sám, protože na ty by nikdo neměl být sám, (pokud si to sám nepřeje.)

Naše
pobočky

Péče o duševní
zdraví, z. s.

Bělehradská 389
530 09 Pardubice

T: +420 466 400 116
E: info@pdz.cz
IC: 64 24 22 18

AKTUALITY

07. 04. 2021

Dobročinný bazar poskytl klientům PDZ v nouzi potravinovou pomoc.

číst více

24. 03. 2021

Zarmoutil nás odchod Pavla Šmída.

číst více

22. 03. 2021

Svépomocné skupiny pečujících osob v Chrudimi se schází online.

číst více

zobrazit starší novinky