Centrum duševního zdraví Pardubice Centrum duševního zdraví Hradec Králové Individuální projekty Hradec Králové Individuální projekty Pardubice podporují nás podpořte nás

Podrobnosti
aktuality

15. 07. 2020

Nové automobily získalo středisko Jičín a Rychnov nad Kněžnou díky projektům MAS.

                    

Cílem organizace Péče o duševní zdraví (PDZ) je být co nejvíce mobilní, aby mohla poskytovat lidem s duševním onemocněním podporu v místě jejich bydliště a tam, kde to zrovna potřebují. Pracovníci tráví s klienty až 70% času v terénu.  

Spolek poskytuje služby nejen ambulantně, tedy na jeho střediscích, ale hlavně v terénu. Svůj pracovní den sociální pracovníci PDZ tráví jízdami za lidmi, kteří ztratili kvůli duševní nemoci práci, rozpadly se jim vztahy, přišli o peníze, rodinné zázemí či domov anebo nemohou trávit volný čas tak, jak by chtěli. Pracovníci pomáhají klientům řešit sociální potíže, radí jim, jak zvládat projevy nemoci v běžném životě a podporují je na cestě k zotavení z nemoci.

Při práci terénních pracovníků je velkým a důležitým pomocníkem automobil. Pomáhá pracovníkům obsloužit i klienty bydlící v menších a hůře dostupných obcích. Díky autu se ke klientům dostanou rychleji a zvládnou být v kontaktu s více lidmi než při jízdách hromadnou dopravou.

Organizaci se nyní podařilo mobilitu sociálních pracovníků podpořit, a to díky zapojení se do projektu a výzvy Místní akční skupiny Otevřené zahrady Jičínska a také Místní akční skupiny sdružení Splav.  Tyto projekty umožnily nakoupit automobil hned pro dvě střediska organizace a zvýšit tak mobilitu ve dvou městech – Jičíně a Rychnově nad Kněžnou. „Auto je u nás využíváno nepřetržitě a je opravdu potřebné. Za našimi klienty jezdíme mnoho kilometrů, a to i do míst, kde je veřejnou dopravou složité se dostat. Bez automobilu by takové cesty byly často komplikované. Auto nám tedy na cestách za klienty ušetří mnoho času,” komentuje práci v terénu vedoucí jičínského střediska PDZ Mgr. Veronika Stříbrná.

 

Naše
pobočky

Péče o duševní
zdraví, z. s.

Bělehradská 389
530 09 Pardubice

T: +420 466 400 116
E: info@pdz.cz
IC: 64 24 22 18

AKTUALITY

21. 09. 2020

26.9. začínají Týdny pro duševní zdraví v Královéhradeckém kraji. Přijďte na naše akce.

číst více

18. 09. 2020

Týdny pro duševní zdraví v Pardubicách jsou za námi. Podívejte se na zachycené momentky z TDZ a přijďte na další akce do ostatních měst. 

číst více

16. 09. 2020

Od 14.9. do 18. 9. probíhají akce Týdnů pro duševní zdraví v Pardubicích. Přijďte akce podpořit svou účastí a zvýšit tak povědomí o duševním zdraví ve společnosti! 

číst více

zobrazit starší novinky