Centrum duševního zdraví Pardubice Centrum duševního zdraví Hradec Králové Individuální projekty Hradec Králové Individuální projekty Pardubice podporují nás podpořte nás

Podrobnosti
aktuality

29. 06. 2020

Psychoterapeutický seminář mění svůj koncept. Zveme Vás na jeho již  87. konání. 87.SEMINÁŘ se uskuteční 18.9.2020 v přednáškovém sálu Centra Kosatec v Pardubicích.

 

Tradice Psychoterapeutických seminářů, které pořádá naše organizace Péče o duševní zdraví, letos dosáhla třiceti let. Chtěli bychom to připomenout a poděkovat všem jeho návštěvníkům za léta přízně a zájmu.

Dlouhou dobu jsme semináře pořádali v takové podobě, jak ji v roce 1990 zavedl PhDr. Antonín Šimek, náš nezapomenutelný kolega, mentor a přítel. Pardubické semináře vznikly původně z potřeby šířit povědomí o různých psychoterapeutických směrech a školách a přivést do Pardubic inspirující hosty, kteří psychoterapii aktivně praktikují. Avšak jak šel čas, začala se pomalu vyčerpávat úzce psychoterapeutická témata, která bychom Vám rádi představili. S nadsázkou řečeno „všechno už tu bylo“. Navíc je mnoho novinek a přednášek už dostupných díky on-line světu. V neposlední řadě i my sami cítíme potřebu věnovat se i tématům, která nejsou čistě psychoterapeutická.

A tak jsme se rozhodli, že je čas na změnu. Naše semináře proto nově tematicky rozšíříme na celou oblast duševního zdraví v širokém slova smyslu. S rozšířením záběru ztratí Seminář ze svého názvu přívlastek „Psychoterapeutický“. Nadále však bude pokračovat v přinášení informací o nových trendech a metodách pro práci s lidmi s duševním onemocněním. Vzdělávání chceme i nadále akreditovat Asociací klinických psychologů, neboť neopouštíme oblast, ve které kliničtí psychologové působí. Naopak, nová témata seminářů mohou přispět k rozšíření obzorů za hranice klasických klinických pracovišť a nejen jich.

Na Seminář v novém kabátu Vás tak všechny srdečně zveme. Nejbližší budeme pořádat v září, tradičně v rámci pardubické části Týdnů pro duševní zdraví. Hostem bude PhDr. Petr Winkler, vedoucí výzkumného programu Sociální psychiatrie v Národním ústavu duševního zdraví. Jeho přednáška bude zaměřena na aktuální dění v péči o duševní zdraví v České republice, ekonomické aspekty péče a problematika stigmatizace. Termín Semináře je pátek 18. září 2020 v přednáškovém sálu Centra Kosatec na adrese Sladkovského 2824 v Pardubicích.

Budeme rádi, když nám a našim Seminářům zachováte i nadále svou přízeň, a uvidíme se společně v září.

 

Naše
pobočky

Péče o duševní
zdraví, z. s.

Bělehradská 389
530 09 Pardubice

T: +420 466 400 116
E: info@pdz.cz
IC: 64 24 22 18

AKTUALITY

21. 09. 2020

26.9. začínají Týdny pro duševní zdraví v Královéhradeckém kraji. Přijďte na naše akce.

číst více

18. 09. 2020

Týdny pro duševní zdraví v Pardubicách jsou za námi. Podívejte se na zachycené momentky z TDZ a přijďte na další akce do ostatních měst. 

číst více

16. 09. 2020

Od 14.9. do 18. 9. probíhají akce Týdnů pro duševní zdraví v Pardubicích. Přijďte akce podpořit svou účastí a zvýšit tak povědomí o duševním zdraví ve společnosti! 

číst více

zobrazit starší novinky