Centrum duševního zdraví Pardubice Centrum duševního zdraví Hradec Králové Individuální projekty Hradec Králové Individuální projekty Pardubice podporují nás podpořte nás

Podrobnosti
aktuality

19. 06. 2020

Pokřtili jsme náš nový automobil pro středisko Ústí nad Orlicí. Děkujeme všem sponzorům! 

 

Organizace Péče o duševní zdraví získala nový automobil. Pořídila ho ze sponzorských darů a dotace Pardubického kraje. Jeho červnovým křtem ho oficiálně spustila do provozu.

Automobil pomůže sociálním pracovníkům z organizace Péče o duševní zdraví (PDZ), která poskytuje podporu lidem s vážným duševním onemocněním, dostat se za klienty rychleji. Pracovníci také doufají, že díky automobilu zvládnou obsloužit klientů více než dříve při jízdách hromadnou dopravou. „Protože jsme terénní služba, auto je u nás využíváno nepřetržitě a je opravdu potřebné. Ústecký okres je navíc rozlehlý a k některým klientům na odlehlejších vesnicích se lze hromadnou dopravou jen obtížně dostat. Auto nám tedy na cestách za klienty ušetří mnoho času,” komentuje přínos automobilu vedoucí ústeckého střediska PDZ Dušan Lacko.

Křes automobilu PDZ se uskutečnil 16. června před Městskou knihovnou v Ústí nad Orlicí. Křtu se účastnili sponzoři, kteří na nákup automobilu věnovali prostředky. Největší částkou přispěl dotací Pardubický kraj, a to 120 tisíci korun. Další finance organizace získala od individuálních dárců a také od firemních sponzorů skrze Burzu filantropie, kde svůj záměr, zakoupit automobil, prezentovala loni v říjnu. Projekt se rozhodly podpořit firmy Konzum, Solea CZ, OEZ, Iveco Bus a Luminex. Na automobil přispělo i město Ústí nad Orlicí. Organizace si tak nakonec mohla pořídit automobil v hodnotě 190 tisíc korun.

Jednotlivý sponzoři na křtu oblékli automobil do nového kabátu a nalepili na něj svá loga, která bude nyní hrdě vozit na svých cestách. „Všem sponzorům bychom chtěli mnohokrát poděkovat. Automobil je pro nás obrovským pomocníkem. Nejen, že jsme díky němu mobilnější a klientům se tak dostává včasné a vhodné pomoci, ale zároveň jsou pro nás pracovníky cesty za klienty bezpečnější než v předchozím starém autě,” doplňuje a děkuje Lacko.

 

Naše
pobočky

Péče o duševní
zdraví, z. s.

Bělehradská 389
530 09 Pardubice

T: +420 466 400 116
E: info@pdz.cz
IC: 64 24 22 18

AKTUALITY

08. 07. 2020

Hledáme nové kolegy do Centra duševního zdraví Pardubice - sociální pracovník, zdravotní sestra, klinický psycholog

číst více

07. 07. 2020

Vzdělávali jsme se v oblasti Open dialogu

číst více

03. 07. 2020

30 let komunitních služeb

číst více

zobrazit starší novinky