Centrum duševního zdraví Pardubice Centrum duševního zdraví Hradec Králové Individuální projekty Hradec Králové Individuální projekty Pardubice podporují nás podpořte nás

Podrobnosti
aktuality

20. 01. 2020

POVZBUZENÍ pro všechny pracovníky pomáhajících profesí OD KLIENTA - NAŠE PRÁCE MÁ SMYSL

 

Někdy se naše práce může jevit jako neefektivní, zbytečná. Roky snahy, úsilí, vložené energie, emocí, spousty času, a i přesto změna u klienta žádná...Pracovníci někdy podléhají beznaději, trpí pocity neúspěchu a selhání.

Z omylu nás ale nedávno vyvedl dlouhodobý klient Miloš, "na kterém" se vystřídalo a vyčerpalo za roky spolupráce několik pracovníků. Vždy předávali klienta s výše popsanými pocity.

Když se Miloš nedávno dostal k reflexi svého procesu zotavení, povídal: "No...ono to fakt někdy strašně dlouho trvá než se to v hlavě nově uspořádá. Co se do mě nahučel doktor, pracovníci, dobrovolníci a hodně dlouho nic. Já na to ani nereagoval, prostě nic, ale není to zbytečné, za ty roky ani JEDNO SLOVO NEBYLO ZBYTEČNÉ od nikoho z těch lidí. Každý mělo význam, smysl. To jen tak zvenčí vypadá, že to steče, že to nemá význam, ale KAŽDÝ TO SLOVO spolupůsobilo k té změně. V čase se to pak spojilo. Tu práci jsem musel udělat já v hlavě, ale každý to slovo mi pomáhalo. Takže chci říct - mluvte s těma lidma, mluvte na ně pořád, má to význam, má to smysl! I když to tak ROKY vůbec nemusí vypadat, v čase se to jednou spojí, tak hlavně to nevzdávejte a na ty duševně nemocný lidi mluvte, má to smysl. Já to potvrzuju. Vždyť víte jak to se mnou vypadalo...".

Tato reflexe pro nás byla opravdovým povzbuzením, a děkujeme za ni moc za všechny, kteří dělají sociální práci, a to nejen v naší organizaci!

Naše
pobočky

Péče o duševní
zdraví, z. s.

Bělehradská 389
530 09 Pardubice

T: +420 466 400 116
E: info@pdz.cz
IC: 64 24 22 18

AKTUALITY

21. 09. 2020

26.9. začínají Týdny pro duševní zdraví v Královéhradeckém kraji. Přijďte na naše akce.

číst více

18. 09. 2020

Týdny pro duševní zdraví v Pardubicách jsou za námi. Podívejte se na zachycené momentky z TDZ a přijďte na další akce do ostatních měst. 

číst více

16. 09. 2020

Od 14.9. do 18. 9. probíhají akce Týdnů pro duševní zdraví v Pardubicích. Přijďte akce podpořit svou účastí a zvýšit tak povědomí o duševním zdraví ve společnosti! 

číst více

zobrazit starší novinky