Centrum duševního zdraví Pardubice Centrum duševního zdraví Hradec Králové Individuální projekty Hradec Králové Individuální projekty Pardubice podporují nás podpořte nás

Podrobnosti
aktuality

10. 07. 2019

Příběh s neuvěřitelným koncem - Odpuštěný dluh:

Naše klientka doplatila na důvěru ke svým nejbližším a ze dne na den se stala nadmíru zadluženým občanem, dlužila České spořitelně 400 000 Kč, tedy částku nemalou a pro ni likvidační.

Protože se do situace klientka nedostala vlastní vinou, pokusili jsme se ve spolupráci s jejím psychiatrem a s referentkou ČS situaci řešit a uplatnit tzv. "zneplatnění právního úkonu", moc šancí jsme však neměli, protože je klientka plně svéprávná. Doufali jsme tak alespoň v ponížení dlužné částky.

Stalo se však něco neuvěřitelného, zavolala nám ombudsmanka ČS a sdělila nám rozhodnutí banky: ČS nebude po klientce nic vymáhat a ODPUSTÍ JÍ CELOU DLUŽNOU ČÁSTKU, jelikož vzala v úvahu její individuální nepříznivou situaci, do které se nedostala vlastní vinou a touto cestou banka "vydělávat nechce", nepřišlo by jí to morální.

Výsledek nás všechny šokoval, smekáme klobouk před tímto rozhodnutím a touto cestou České spořitelně mnohokrát DĚKUJEME za vstřícný a lidský přístup.

Naše
pobočky

Péče o duševní
zdraví, z. s.

Bělehradská 389
530 09 Pardubice

T: +420 466 400 116
E: info@pdz.cz
IC: 64 24 22 18

AKTUALITY

20. 05. 2020

Přečtěte si, jak probíhala a co přinesla návštěva vzácného hosta z Irska, Padraiga O´Beirna, oblastního ředitele ošetřovatelství Cavan Monaghan Mental Health Services v Hradci Králové. 

číst více

19. 05. 2020

Prosíme, hlasujte pro náš projekt ZAČÍNÁME OD PODLAHY a podpořte tak vznik Centra duševního zdraví v Chrudimi.

číst více

14. 05. 2020

Jak vypadá práce sociálních a zdravotních pracovníků Centra duševního zdraví? - Pusťte si video

číst více

zobrazit starší novinky