hlavni obrazek Koncert Simona Babčáková Individuální projekty Hradec Králové Individuální projekty Pardubice podporují nás podpořte nás

Podrobnosti
aktuality

10. 07. 2019

Příběh s neuvěřitelným koncem - Odpuštěný dluh:

Naše klientka doplatila na důvěru ke svým nejbližším a ze dne na den se stala nadmíru zadluženým občanem, dlužila České spořitelně 400 000 Kč, tedy částku nemalou a pro ni likvidační.

Protože se do situace klientka nedostala vlastní vinou, pokusili jsme se ve spolupráci s jejím psychiatrem a s referentkou ČS situaci řešit a uplatnit tzv. "zneplatnění právního úkonu", moc šancí jsme však neměli, protože je klientka plně svéprávná. Doufali jsme tak alespoň v ponížení dlužné částky.

Stalo se však něco neuvěřitelného, zavolala nám ombudsmanka ČS a sdělila nám rozhodnutí banky: ČS nebude po klientce nic vymáhat a ODPUSTÍ JÍ CELOU DLUŽNOU ČÁSTKU, jelikož vzala v úvahu její individuální nepříznivou situaci, do které se nedostala vlastní vinou a touto cestou banka "vydělávat nechce", nepřišlo by jí to morální.

Výsledek nás všechny šokoval, smekáme klobouk před tímto rozhodnutím a touto cestou České spořitelně mnohokrát DĚKUJEME za vstřícný a lidský přístup.

Naše
pobočky

Péče o duševní
zdraví, z. s.

Bělehradská 389
530 09 Pardubice

T: +420 466 400 116
E: info@pdz.cz
IC: 64 24 22 18

AKTUALITY

17. 09. 2019

Pracovníci PDZ se zapojili do akce BĚH PRO v Letohradě a podpořili tak domácí hospic Alfa-Omega Ústí nad Orlicí. 

číst více

13. 09. 2019

DNES začínají Týdny pro duševní zdraví ve východních Čechách. Pro návštěvníky je připravena řada zajímavých akcí. 

číst více

11. 09. 2019

středisko Ústí nad Orlicí vyhlašuje STOP STAV pro přijímaní nových klientů

číst více

zobrazit starší novinky