hlavni obrazek Individuální projekty Hradec Králové Individuální projekty Pardubice podporují nás podpořte nás 3plus7  zavedení programu rehabilitačního bydlení

Podrobnosti
aktuality

27. 04. 2017

Podařilo se nám navázat na spolupráci se sponzory z Burzy filantropie.

Tisková zpráva:

OZVĚNY BURZY FILANTROPIE

Blíží se další ročník Burzy filantropie, která dává neziskovým organizacím možnost prezentovat své projekty před zástupci firem. Ti pak rozhodují, zda projekt podpoří a jakou finanční částkou. Není neobvyklé, že organizace dále pokračují ve spolupráci s firmami, které podpořily jejich projekt.

Příkladem může být spolek Péče o duševní zdraví. V minulém ročníku Burzy filantropie Péče o duševní zdraví (PDZ) představila svůj projekt Vybavení tréninkových bytů pro lidi s duševním onemocněním. Projekt byl úspěšný a díky podpoře firmem ČSOB Pojišťovna, Nedcon a EOP se podařilo nakoupit nové vybavení tréninkových bytů jako postele, židle, stoly nebo obývací stěny. Zástupci firmy Nedcon dokonce projevili zájem navštívit organizaci a zároveň si prohlédli tréninkové byty, do kterých bylo vybavení nakoupeno.

 

Na jaře tohoto roku začali pracovníci PDZ plánovat akci Bleší trh před kavárnou Café Robinson. „Chtěli jsme pro návštěvníky připravit rozmanitý program,“ vypráví Leona Hovorková PR manažerka PDZ. „Oslovili jsme spřátelené organizace, ale i jednotlivce, kteří by s námi na akci chtěli spolupracovat.“ Vyšel z toho hodně zajímavý program, který bylo třeba finančně podpořit, aby se mohl uskutečnit. „Sepsali jsme krátké představení akce i s finančním rozpočtem a oslovili jsme zástupce firmem ČSOB Pojišťovna a Nedcon s otázkou na sponzoring,“ popisuje Hovorková. Souhlasné odpovědi na sebe nenechaly dlouho čekat. „Měli jsme obrovskou radost, že je akce oslovila a že nic nebrání její realizaci.

Podařilo se tak uspořádat akci „Festival s duší“, která proběhla v sobotu 22. dubna před kavárnou Café Robinson. Několik prodejců rozprostřelo deky a nabízeli pro kolemjdoucí své použité oblečení, knihy, hračky a jiné. Další lidé darovali potřebné věci jako ložní prádlo, ručníky, utěrky nebo kuchyňské vybavení pro lidi s duševním onemocněním. V průběhu akce se návštěvníci mohli účastnit cirkusového workshopu a vystoupení. Dále bylo možno zhlédnout dokumentární snímek Neviditelní lidé s následnou debatou, zhoupnout se na pojízdné houpačce nebo si prohlédnout dvě fotografické výstavy. Celou akci hudebně podpořil DJ. Navíc mohli návštěvníci zkusit své štěstí a v tombole vyhrát rozmanité ceny. Dalo by se říci, že Burza filantropie je vstupní branou pro spolupráci neziskového sektoru s tím ziskovým. „Burza filantropie nám umožnila představit se firmám, představit jim svoji práci a ukázat jim, že jsme kvalitní neziskovka, které mohou věřit,“ říká Hovorková. Přidanou hodnotou je i účast zástupců firem při akcích. „Z firmy Nedcon se Festivalu s duší účastnila paní Denisa Lajksner, která sama darovala mnoho věcí pro lidi s duševním onemocněním. Po akci nám dokonce dala zpětnou vazbu a vyjádřila se k tomu, co se jí líbilo a co by v příštím ročníku zlepšila. To jsou pro nás také cenné informace,“ uzavírá Hovorková.

Fotografie z Festivalu s duší - kliknutím na odkaz přejdete na Facebook

Naše
pobočky

Péče o duševní
zdraví, z. s.

Bělehradská 389
530 09 Pardubice

T: +420 466 400 116
E: info@pdz.cz
IC: 64 24 22 18

AKTUALITY

18. 07. 2018

Hledáme zdravotní sestry a bratry do Center pro duševní zdraví.

číst více

16. 07. 2018

Socioskupina v Rychnově nad Kněžnou má mezi klienty úspěch.

číst více

03. 07. 2018

Klienti střediska Chrudim vyrazili na rekondiční pobyt k Berounu.

číst více

zobrazit starší novinky